Kategoriler
Paleo

5 adımda daha sağlıklı yeni bir yıl

 

1. Daha çok, daha iyi ve daha erken uyuyun

Yatağa bir saat daha erken gitmeye çalışın. İnanın, dışarısı yine de karanlık olacaktır. Siz de odanızı karanlık yapın. Elektronik aletleri uzaklaştırın yatak odanızdan. Karanlıkta yattığınızda bilgisayarın başında ya da tv başında zamanınızı geçirdiğinizden çoook daha erken uyuyacağınız muhakkak. Dolayısıyla da ertesi gün çook daha dinç uyanacağınız da. Ayrıca uykusuz olunduğunda vücut enerji ihtiyacı ile başta şeker olmak üzere karbonhidratlara da saldırıldığını unutmayın.

2. Ciğer yiyin 

Gerçekten süper besin yemek istiyorsanız, altınçilek, goji berry, acai berry falan yerine ciğer yiyin. İster tavuk olsun, ister kaz, ister dana. Ne bulabiliyorsanız. Artık pate mi yaparsınız, başka birşey mi orasına karışmam.

 

3. Kemik suyu yapın ve için 

O kadar kolay ki evde yapması. Tek gereken su ve kemik. Artık hangi hayvanı tercih ederseniz.

Süper besleyici, muhteşem ilaç ve de hazırlamak için neredeyse hiçbir şey yapmak gerekmiyor. Olduğu gibi de içebilirsiniz, yemeklerinize de ekleyebilirsiniz ya da çorba yapabilirsiniz.

4. Şekeri bırakın (aslında tahılları da)

Yeni yıl bağımlılıklardan kurtulmanın tam sırası. Karbonhidrat bağımlılığından kurtulmak için verilecek çaba belki bu sefer başarmanızla sonuçlanabilecek. Haydi!

 

5. Oynayın

Evet, evet, oyunlar oynayın. Çocukken nasıl hareketli, aktif ve de mutlu olduğunuzu hatırlayın. Artık çocuk olmamamız ne hareket edemeyeceğimiz anlamına gelir, ne oynayamayacağımız, ne de mutlu olmayacağımız…

“5 adımda daha sağlıklı yeni bir yıl” için 5 yanıt

Tam da sağlıklı bir yaşama başlamak için gaza gelmişken bu yazı çok iyi oldu . Özellikle ciğer fanatiği olarak çok sevindirik oldum :)

İlk hafta Türk mutfağına olan özlemimi giderdikten sonra sanırım artık başlayabilirim paleo yaşama ve kilo vermeye.. Eee artık yeni tariflerini bekliyorum

Uzun zamandir yeni yazi goremeyince sizi merak etmistim Ozlem Hanim,
Yeni saglikli v motive edici yaziniz icin tesekkurler, bir de su cigeri ben sevebilsem :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.