Kategoriler
Spor

Haftanın Egzersizi – 11

Bu haftaki egzersiz tercihan 2 kişi yapılmalı ama 2 kişi olamıyorsa kendinizin dahi oluşturabileceği ağırlık doldurduğunuz bir sırt çantası da olabilir. Hatta çevrenizde çocuklar varsa onları kullanabilirsiniz, hem de birlikte iyi vakit geçirmiş olursunuz.

3 set:

  • 2 dakika boğuşun (yalnızsanız sprint atabilirsiniz)
  • 200mt sırtta taşıma
  • 200mt itfaiyeci usulü taşıma
  • 200mt gelin taşıması
  • 30sn tahta duruşu (arkadaşınızı da sırtınıza alarak)

Hadi şimdi tek tek resimlerle açalım:

 

Sırtta taşıma denilen bildiğiniz sırtta birini taşıma işte, bir numarası yok. Ama siz bu egzersizi yaparken yokuşlar, merdivenler kullanarak, hatta koşarak işi daha da zorlaştırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İtfaiyeci usulü taşımada yangından birini taşımaları esas alınıyor. Yine bu egzersizi yaparken de merdivenler, basamaklar, yokuşlar süperdir.

100m’de omuz değiştirmeyi unutmayın!

 

 

 

En zoru gelin taşımasıdır, çok zorluyorsa öncekilerden yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

En son da 30sn tahta duruşu. Bunda partnerinizi sırtınıza çıkararak zorlaştırmanız da mümkün.

Kolay gelsin!

 

 

“Haftanın Egzersizi – 11” için 11 yanıt

spor yaparken çoook yoruluyorum…hemde kolayca yoruluyorum…ne yapmalıyım özlem bir önerin var mı??

son zamanlarda böyle(2-3 aydan itibaren dahada yoğun).spordan kastım yarım saatlik hızlı tempolu sayılabilecek aerobik egzersizler yada yürüyüş.mesala eskiden 2 kat merdiven çıktığımda yorgunluk hissetmezdim..

yaş 30 ,kilo 51 boy 1,65 .beslenme paleo olmaya çalışıyor:) karbonhidratları mümkün olduğunca tüketmiyorum.günlük karbonhidrat alımım en fazla 70 gr oluyor.oda bazen.normalde 25-50 gr geçememeye çalışıyorum.

boyunuza göre kilonuz az sayılır ve de aldığınız karbonhidrat miktarı da çok az. haftada 2-3 kez daha fazla nişasta içeren bezelye, havuç, pancar, yer elması gibi şeyler yiyin. kilo alma derdi almayan birçok insan nişasta tüketimini arttırdıklarında spor ve diğer aktiviteleri gerçekleştirecek enerjiyi anca bulabiliyorlar.

aslında meyvada pek tüketmiyorum.bakliyat tüketiminide kıstığım için sanırım enerjim iyice azaldı..çok teşekkür ederim özlem.kendime çok katı kurallar koymuşum galiba:)

Bezelye ve taze fasulyelerden abartmadan da olsa kaçmak gerekmiyor. Ne de olsa yeşilliklerimizi yememiz lazım. Onun dışında site içinde çimlendirme diye arama yaptırırsanız, belki ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.