Kategoriler
Spor

Haftanın Egzersizi – 6

Bu hafta daha serin olduğuna göre haftanın egzersizi yapılabilir. Ayrıca size sonrasında yeni bir dondurma tarifiyle suprizim de olacak.

3km boyunca

  • 400mt Sprint
  • 1.5 dakika Lunges
  • 400mt Sprint
  • Zıplama
  • 400mt Sprint
  • Yürüme

Lunges neydi biliyoruz ama hatırlatalım:

Zıplama var zıplama var diyenler için de hizmetimizi sürdürelim:

Eğer sizin için fazla yorucu olursa sprintlerden önce 1.5 dakikalık yürüyüş de eklenebilir.

Kolay gelsin!

“Haftanın Egzersizi – 6” için 4 yanıt

selamlaar,
ben burada tanıştığım diyeti keyifle surdurur, patelerimi yaparken sevgili seda; geçen gün bir sebepten idrar testi yaptırmam gerekti. Tamamıyla başka bir problem için yaptırdıım idrar testinde herşey normal gorunurken; idrarda NEGATIF olması gereken KETON 15 çıktı. Cerrah doktorum; şu an açmısın diye sordu ve arkasından yeteri kadar carb tuketmediğimi belirtti.
Şimdi benim sorum şu: çıkan bu değer, rejimin NORMAL bir belirtisi midir? Paleo diyeti yuzunden mi keton çıkıyor ? Doktoruma göre bu sayı, çok da fazla olmamalı. Yani bunun bir sureç içinde tehlikesiz oldugunu soyledi ama devam ettirirsem bazı problemlere yol açabilirmiş: Kalp ve karaciğer.
Oysa ben iyiden iyiye alışmıştım karbonhidratımı sınırlamaya. Bu arada hiç karb almıyor değilim. Bol bol ceviz, badem ve kuru erik tuketiyorum. Ne düşünüyorsun bu konuda??

Demek ki ketojeniksiniz. Doktorların büyük kısmı ketosis (ketonların olması) ile ketoasidosis’i karıştırır. İkincisi şeker hastalarında görülen ölümcül durumdur. İlki ise, yıllarca ketojenik diyet yapanlar var ve zaten bir süre sonra vücutta keto-adaptasyon da oluyor. Hatta hamileliklerini ketosisle geçirip sağlıklı çocuklar doğuranlar var. Arada ketonlar kalp verimini arttırır :)

Siz az sebze/meyve tüketimi yüzünden yoksunluk hissetmiyorsanız, herhangi bir şeyi değiştirmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

ozlem! mesajı o kadar sıkışık zamanda yazmışım ki yanlışlıkla sedaya atmışım! bir de sedanın ismi cok guncel olunca sitede! cok tesekkurler cevabın için. Ben demek ki o olumcül olan versiyonda değilim; ben de boyle dusunmustum. Bu rejimde his olarak o kadar hafif ve saglıklıyım ki bırakmayı hiiic dusunmemistim zaten. Ama emin olmak istedim.Cerrahın bahsettiğine gore keton sık sık hamilelerde de cıkıyormuş zaten; sanırım besin alımını opaleoya gore duzenliyorlar soylediğin gibi. Ve o durumda tehlikesi olmadıgını da soylemişti zaten.Acık soylemek gerekjirse rejime uygun beslendiğimi tahlilde gorunce içten içe sevinmedim değil!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.