Kategoriler
Kalp Sağlığı Paleo

Kalp Hastalıklarını Önlemek İçin 10 Altın Kural


  1. Sigara içmeyin. Eğer bırakamıyorsanız en azından azaltın ya da katkısız sigaralardan için. Sigara içenler çoklu doymamış yağları kesinlikle tüketmemeliler. Doymuş yağlar tüketerek içeriklerindeki yoğun A ve D vitamini ciğerlerini koruyabilirler.
  2. Düzenli egzersiz yapın ama aşırıya kaçmayın. En azından hergün tempolu yürüyüşe çıkın.
  3. Aşırı kilodan kaçının. Ama bunu besleyici değeri yüksek gıdaları tüketerek yapın. Şeker tüketmeyin. Mucize diyetlerden kaçının.
  4. Aşırı çalışmayın. Hobilerinize zaman ayırarak stresle savaşın. Hayat büyük acılar getirdiğinde, besleyici değeri yüksek, koruyucu gıdaların tüketimini artırın.
  5. Mümkün olduğunca duman, egsoz, kimyasal ve böcek ilaçlarından uzak durun.
  6. “Etiketinde “Yağsız” ya da “Az Yağlı” yazan ürünleri tüketmeyin. Çoklu doymamış yağları, hidrojenize yağları, beyaz unu, rafine şekeri ve katkı maddelerini tüketmeyin.
  7. Kaliteli hayvansal gıdalardan çok çeşitli tüketin. Mümkün olduğunca doğal beslenmiş hayvanları tüketin. Çünkü buğday ve mısırla şişirilmiş hayvan da sağlık problemleri olan hayvan olacaktır ve besleyici değeri çok düşük olacaktır.
  8. Taze ve mevsiminde meyve ve sebze tüketin.
  9. Yeterince mineral aldığınızdan emin olun: Tam yağlı süt ürünleri, kemik suları, ve fitik asiti azaltacak ve mineral emilimini bloke eden faktörler önlenmiş şekilde hazırlanmış bakliyat, tam tahıl ve kuruyemişler zengin mineral kaynaklarıdır.
  10. Küçük miktarlarda morina Yağı (A ve D vitamini), ruşeym yağı (E vitamini), keten toğumu yağı (Omega-3), yosun (kelp – iyot), bira mayası (B vitamini), kuru ciğer  (B12), kuşburnu tozu (C vitamini) ve hindistancevizi yağı (antimikrobiyel yağ asitleri) gibi koruyucular içeren zengin gıdalarla beslenin.

 

“Kalp Hastalıklarını Önlemek İçin 10 Altın Kural” için 5 yanıt

Özlemcim, 1.maddede yazım ya da mantık hatası mı var?

“… çoklu doymamış yağları kesinlikle tüketmemeliler. Doymuş yağlar, A ve D vitamini ciğerleri korur.”

sigara içenler çoklu doymamış yağ yemesin demişsiniz. sigara içiyorum ve omerga3 hapı içiyorum. hata mı yapıyorum acaba? omega 3 hep faydalıydı diye biliyorum. zeytin yağıda çoklu doymamıştı yanılmıyorsam. onu da çok tüketiyorum.

yardım lütfen :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.