Kategoriler
Tarifler

Kar Topları

Yine çok hızlı bir tatlı ile karşınızdayım! Özellikle de karbonhidrat neredeyse hiç içermediği için gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Bir de üstüne üstlük hazırlaması en fazla 5 dakika desek, pişirmesi de 10 dakikadan, 15 dakika içinde tatlı krizinizi gidermek için hazır.

Hemen malzemelere geçelim:

 • 2 yumurtanın akı
 • 1 yemek kaşığı splenda
 • 1 paket hindistan cevizi (60gr)
 1. Yumurta aklarını çırparak kar haline getirin. Daha sonra splenda ekleyerek bir kez daha karıştırın.
 2. Son olarak da hindistan cevizini yumurta karını kırmamaya özen göstererek karıştırın.
 3. Pişirme kağıdı koyduğunuz tepsiye ufak ufak toplar yapıp koyun. Benimkinden 9 tane çıktı.
 4. Pişmesi için 200 derecede 12 dakika yeterli olacaktır. (Benim fırınım biraz geç pişiriyor, ben 17 dakika kadar tuttum. Siz 180 derecede 10-12 dakikada benzer sonuca ulaşabilirsiniz.

Tatlınız hazır!

Beslenme bilgilerini de koyalım:

 

 • Her biri 44 kalori
 • Yağ – 4.27g – %84
 • Karbonhidrat – 0.59g – %5
 • Lif – 091g
 • Protein – 1.17g  – %10

 

 

 

 

 

 

 

“Kar Topları” için 20 yanıt

yaptık pişiyo, merak ediyorum:) ben bugun patates kızartmesı yedim :I ama kendimi gerçekten çok güçsüz hissettim bi an :(

Benden başka kimse sevmedi.. Ben tatlı sevmem aslında ama hindistan cevizi sevdiğim için hoşuma gitti. Çok tatlı da değil ya,süper… Hindistan cevizindan başka neyle yapılabilir bu?

akşama ikici hedefim!! henuz badem unu alamadım, onunla da harika olur eminim ama yazın hindistanc evizi daha bir ferah mi sanki?? =)

Evet, badem unu ile de cok guzel oluyor. Ama ben artik tatlandiriciladan da uzak durmaya calisiyorum. Yine de bu tarifler gecis doneminde cok isime yaradi.

dün sonunda yaptım, tatlandirici ya da herhangi bir sey koymadım.. ama canim kuru incir cekiyordu, iki tane ondan koydum içine.

senin tarifini iki katı akdar yaptım, ve ahrika oldu!!

dün sonunda yaptım, tatlandirici ya da herhangi bir sey koymadım.. ama canim kuru incir cekiyordu, iki tane ondan koydum içine.

senin tarifini iki katı kadar yaptım, ve harika oldu!!

bugün işe de getirdim, kemirgen kemirgen yiyiorum =)

Karbonhidrat yok demişsiniz ama splenda yazmışsınız. son derece zararlı olan bu kimyasal tatlandırıcıyı bir paleo diyet sitesinde nasıl paylaşabiliyorsunuz anlam veremiyorum.

İlk dönemlerimde, geçiş dönemimde seyrek de olsa tatlandırıcı kullandım. Şimdi neredeyse hiç kullanmıyorum. Tabi siz şimdi bütüne bakınca, eskilerdeki bazı şeyler tutarsızlık olarak geliyor, ki gayet doğal aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.