Soğuk Algınlığından Hızla Doğal Kurtulma Yolları

Özellikle büyük şehirde yaşarken istediğiniz kadar iyi beslenin, kışın hasta olmamak gerçekten çok zor. İlaç alsanız bir türlü malum ilaçla bir haftada ilaçsız 7 günde iyileşiliyor.  O yüzden sizinle test edilip onaylanan birkaç yöntemi paylaşmalı.

Elma Sirkesi - Pek lezzetli olmasa da en etkili yöntem. Günde 2-3 kez bir bardak suyun içine 2-3 yemek kaşığı koyup için. Organik kullanmaya özen gösterin. Hatta organik elmalarla evde kendiniz de yapabilirsiniz. 

Saf Bal - Doğal antibiyotik ve antiviral olduğundan sanırım inanılmaz işe yarıyor, boğazıma daha iyi gelen hiçbirşey yok. Ihlamurla falan içebilirsiniz. Ayrıca saf balın mevsim alerjierine de iyi geldiği söyleniyor. 

Ekinezya - Bağışıklık sisteminin dostu. Bir araştırmaya göre soğuk algınlığına yakalanma ihtimalini %58 düşürdüğü gibi hastalığın süresini de 1.5 gün kadar kısaltıyorm. 

Taze zencefil - Doğal bir antibakteriyel ve antifungal. Burun yollarını açmaya da yardımcıdır. 

Tarçın - Doğal antibiyotik ve antiviral. 

Kırmızı biber - Pek bilinmez ama günlük C vitamini ihtiyacının 3 katını 1 tanesinden alabilirsiniz ve narenciyelerdeki kadar şeker de içermez. Bu önemli çünkü şeker bağışıklık sisteminin çalışmasına engel malum. 

Su - Bol bol su içmek kesinlikle şart elbette dinlenmek de. 

Sanırım en akıllı yöntem, önden tadı kötü olduğu için elma sirkeli suyu içip, ardından da şu kış çayını içmek olacaktır:

  • Ekinezya
  • 1 tatlı kaşığı taze zencefil rendesi
  • 1 tatlı kaşığı tarçın (çubuk daha iyi olur)
  • 1-2 tatlı kaşığı bal

İçine sevdiğiniz başka şeyleri de ekleyebilirsiniz: Karanfil, adaçayı, ıhlamur, yeşil çay gibi

Afiyet olsun !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
This entry was posted in Paleo, Tarifler and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın