Kolon Temizliği

Kolon temizliği malum pek moda. Neymiş, kilo vermeye yardımcıymış da, detoks yerine geçip toksinleri atıyormuş da sağlığa yardımcıymış da…

Peki ama kanıt nerde dersek, tek ulaştığımız şey negatif yan etkiler, mesela kusma, elektrolit dengesizliği ve böbrek yetmezliği gibi. Sarılık olan veya susuz kalanlar da yok değil.

Oysa ki dışardan birşeyler yaparak toksinleri atmak yanlış, çünkü gerekeni atacak mekanizması zaten var vücudun. Yeter ki siz gerçek gıdalarla beslenin, dolayısıyla da bedeninize aşırı yüklenmeyin…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
This entry was posted in Paleo and tagged , , . Bookmark the permalink.

10 Responses to Kolon Temizliği

 1. europa says:

  Kadının karnına bayıldım:P

 2. Gonca says:

  konu ile ilgisiz ama bitkisel yağda kızartılmış besinler için ne dersin? tavuk, sebze vb. canım çok fastfood istediğinde wienerwald filan yemek istiyorum?

 3. Deniz Can Çığşar says:

  Bunun gibi ço kzırvalıklar var. Mesal detox diyeti.. Tek yumurta ikizlerinde yapılan bir deneyi hatırlıyorum, biri 1 haftalık detox diyetine giriyor, diğeri de aynen devam. Kan değerlerinde en ufak bir değişme yok. Uzmanlar da zaten beklemediklerini söylüyorlar, lakin vücudun çok gelişmiş, güçlü antioksidanları, tamponları vs var.. Beslenme elbette önemli ama böyle bir hafta meyve yemek değil, paleodaki gibi vücudun doğasına uygun olanı..

  Hindistan cevizi yağını nereden buluruz?

 4. yenn says:

  evet tam da hatırladığım şey bu Deniz!Beşerli gruplar halinde iki gruba deney uyguluyorlardı, bu gruplardan biri sadece sebze ve meyve sularıyla besleniyordu,diğer grup ise alabildiğine fast food ve şekerli gıdalara yöneliyordu.Bir haftanın sonunda yapılan tahlillerde hiçbir fark yoktu:)Bunu izlediğim zaman yeşil çay içme alışkanlığımı hemen sonlandırmıştım(benim için feci bir deneyimdi)Zaten aşağılarda gezen tansiyonumu iyice çökertmişti.Aynı zamanda bir firmanın çıkardığı yeşil sebze meyve suyuna da dadanmıştım o sırada onu da hemen kestim çünkü sadece kendimi kandırıyordum şeker yüklemesiyle farkında olmadan devamlı acıkıyor,birer litrelik paketleri kafama dikip aynı kısırdöngüyle günü geçiriyordum.

 5. selin says:

  ama yeşil çay içiminin, yapılan araştırmalarda, obezite sorunu olan insanlarda bile vücudun yağ emilimini azaltıyor ve kilo alımını önlüyor deniyor.

 6. merve says:

  hamilelilte yesıl cay ıcılmesının sebebı bıldıgım kadarıyla odem atma ozellıgı oldugu ıcın gebelıkte dusuge sebebıyet werebılıyomus mus muss..

Bir Cevap Yazın